אודות

להב אל. אר. רילאסטייט בע"מ, בעלת השליטה בלהב אנרגיה ירוקה, הינה חברה ציבורית שהחלה את פעילותה בתחום האנרגיה הירוקה בשנת 2012. היא מתמחה בייזום, הקמה, רכישה ואחזקה וניהול של מערכות לייצור חשמל פוטו וולטאי בישראל.
החל משנת 2012 להב אל. אר. (בעצמה או באמצעות תאגידים בהחזקתה).  יזמה והקימה מאות מתקנים פוטו וולטאיים. הכוללים למעלה מ- 300 מתקנים קטנים ועד מתקנים קרקעיים גדולים וניהלה צבר נכסים מניב של 16 מגה וואט. בנוסף להב זכתה במכרזי רשות החשמל במכסות של עשרות מגה וואט וניהלה פרויקטים נוספים תוך שותפות עם עשרות ישובים. כמו כן החברה הקימה פרויקט ייחודי של מתקן פוטו וולטאי על מאגר מים הראשון מסוגו בישראל. בשנת 2019 נמכרה פעילות זו.

במאי 2020 רכשה להב פורטפוליו של מתקנים סולאריים תמורת כ- 54 מיליון ש״ח וריכזה את פעילות האנרגיה הירוקה תחת חברת להב אנרגיה ירוקה בע"מ, זו פועלת ומצליחה להשביח נכסים אלו תוך הגדלת המתקנים.

באפריל 2022, התקשרה להב אנרגיה ירוקה לרכישת השליטה בחברת מפעת אשר פועלת בתחום איסוף ופינוי פסולת לרבות ממכוני טיהור וכן מפעילה תחנת מעבר אשר עוסקת בטיפול, מיון והטמנה של פסולת עירונית ותעשייתית.

להב אנרגיה ירוקה פועלת בייזום להקמת מתקנים בארץ בשלבים שונים בהספק של מאות מגה וואט בתחומי פעילות שונים: מתקנים סולאריים על גגות, מתקנים קרקעיים, מתקנים צפים, אגירה, גדרות, חממות וקירויים. בנוסף, החברה עוסקת בייזום הקמת מתקנים לייצור חשמל ואנרגיה ירוקה בחו"ל בהספק של אלפי מגה וואט.

החברה שואפת להביא ערך למאות שותפיה ולהיות פעילה בצמצום פליטת גזי חממה.

הנהלת להב אנרגיה

דובי (דב) שגב

יו"ר פעיל

דובי מכהן כיו"ר פעיל בחברה ובמקביל מתפקד כיו"ר קיבוצים ומושבים שונים בארץ. בעברו יזם, מנכ"ל ודירקטור בחברות הזנק וגופים פיננסיים. בעל תואר שני במנהל עסקים MBA מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל. בעל תואר ראשון במנהל עסקים BB מהמסלול האקדמי של המכללה למנהל (מימון ועסקים בינלאומיים)

אמיר גרא

מנכ״ל

אמיר מנהל את החברה בשלושת השנים האחרונות. קודם לכן, אמיר שימש כמנכ"ל של מספר חברות ציבוריות בתחום הבנייה, המלונאות והיי טק. בין היתר כיהן כמנכ"ל בחברות שפעלו בחו"ל ברכישה וניהול נכסים, וכן כיהן כחבר דירקטוריון במספר חברות ציבוריות בארץ ובחו"ל. אמיר מחזיק בתואר BA במדעי המדינה.

עדו בירנברג

משנה למנכ״ל

במסגרת תפקידו עדו מוביל את פיתוח הפרויקטים של החברה בשווקים הבינלאומיים ומסייע בתפעול השוטף. עדו בעל ניסיון של שנים רבות בחברות בינלאומיות בתפקידי ניהול שונים ובשנים האחרונות עבד בליווי הקמה של פרויקטים של אנרגיות מתחדשות בארץ ובעולם שכללו מתקנים סולאריים, חוות רוח ומתקני אגירה. עדו מחזיק בתואר ראשון ושני במשפטים.

מייקי (מיכאל) עוזרי

עו"ד – יועץ משפטי

היועץ המשפטי של החברה. במסגרת תפקידו מנהל מייקי את הפעילות המשפטית השוטפת של החברה. בתפקידו הקודם שימש מייקי כעורך דין בתחום האנרגיה, תשתיות ומכרזים במשרד עוה"ד שבולת וליווה חברות מובילות בתחום. למייקי תואר ראשון (LL.B) במשפטים (בהצטיינות) ותואר בממשל (B.A) מאוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי).

יולנדה למל

רו"ח – חשבת

מנהלת הכספים של החברה. במסגרת תפקידה אחראית על פיקוח ובקרה של ההיבטים הפיננסיים בחברה, בנייה וניהול של תקציב מול ביצוע, תזרים ומערך התשלומים. בוגרת מחלקת מס של משרד רו"ח DELOITTE, שם עסקה בביקורת דוחות כספיים של חברות מובילות. ליולנדה תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות ראשית בחשבונאות והתמחות משנית בתקינה אמריקאית.

שלומי (אבשלום) סלוק

מנהל פרויקטים

במסגרת תפקידו שלומי מוביל את הקמת הפרויקטים בחברה. שלומי בעל ניסיון רב בתחומי ניהול ופיתוח פרויקטים, ניהול צוותי אינטגרציה ומכירות. הוא בעל ניסיון של עשור בעולם האנרגיה, עם דגש על פיקוח ניהול וביצוע פרויקטים בתחום החשמל ומתקני יצור אנרגיה לרבות מערכות סולאריות. שלומי הינו מהנדס חשמל פרקטי, בעל תואר בהנדסת חשמל.

* המידע הנכלל באתר אינטרנט זה כולל, בין היתר, הערכות ותחזיות של החברה, לרבות בקשר עם פעילותה והשוק בו היא פועלת, ובכלל זה בקשר עם שלבי הביצוע של הפרויקטים המבוצעים על ידיה, מועדים צפויים, תחזית הכנסות, חישוב NOI, ייזומם והקמתם של פרויקטים חדשים ועוד, המהוות מידע צופה פני עתיד, כהגדרת מונח זה בחוק ניירות ערך, שהתממשותן אינה ודאית ואינה בשליטת החברה. בנוסף, יובהר כי המידע הנכלל באתר זה הינו תמצית בלבד ועל מנת לקבל תמונה מלאה של פעילות החברה ושל הסיכונים עימם מתמודדת החברה, יש לעיין בדיווחיה השוטפים של להב אל אר רילאסטייט בע"מ (בעלת השליטה של החברה שהינה חברה ציבורית), בדוחות הדירקטוריון ובדוחותיה השנתיים והרבעוניים המדווחים באמצעות אתר ההפצה של המגנ"א.